Mimoriadna akcia tepelné čerpadlá držíme skladom za zvýhodnenú cenu až do vypredania zásob.

Vykurujte bez starostí

Už nikdy nebudete musieť nakladať pevné palivo do kotla či dýchať prach z uhlia.

Tepelné čerpadlo vzduch voda za pomoci elektrickej energie využíva teplo z okolitého prostredia z neobmedzeného vzduchu, ktorý je zadarmo. Tým sa výrazne znižujú náklady za energie a zároveň sa šetrí životné prostredie.

Pri vyrábaní tepla a teplej úžitkovej vody je potrebné dodať iba  štvrtinu elektrickej energie zo siete a o tri štvrtiny sa postará príroda prostredníctvom vonkajšieho vzduchu.  Tepelné čerpadlo nevypúšťa do ovzdušia žiadne nečistoty. Tepelné čerpadlá sú vhodným tepelným zdrojom do rôznych priestorov, akými sú napríklad novostavby, drevodomy (odporúčame použiť tepelné čerpadlo vzduch/vzduch), ale taktiež aj rekonštrukcie starších domov, pri ktorých je potrebné zabezpečiť veľké množstvo tepla.

Tepelné čerpadlá Mitsubishi Electric sú schopné pracovať až do vonkajšej teploty -28° C. Ich využitie je vhodné aj pre najchladnejšie lokality Slovenska. Medzi výhody určite môžeme zaradiť možnosť ovládania vykurovania prostredníctvom Wi-Fi, či už pomocou  telefónu, tabletu alebo počítača. Zároveň treba spomenúť, že všetky tepelné čerpadlá Mitsubishi Electric sú štátom dotované a pri ich kúpe je možné využiť štátnu dotáciu až do výšky 3 400,- €. Plnohodnotné vykurovanie cez tepelné čerpadlo s ohrevom teplej úžitkovej vody (TUV) je tiché , nevyžaduje si nepretržitú obsluhu a najmä funguje vysoko efektívne. Medzi hlavné výhody patrí jednoduchá a čistá inštalácia zariadenia do domácnosti.    

Máme za sebou množstvo zvládnutých montáži v novostavbách aj v zrekonštruovaných starších rodinných domov.

Novostavby sú pre čerpadlá optimálna voľba. Ale čo rekonštruované domy alebo chaty? V rodinných domoch sa tepelné čerpadlo často používa súbežne s doplnkovým - záložným zdrojom vykurovania. Výhodou je, že je v takomto dome iný zdroj vykurovania väčšinou už prítomné (napríklad radiátory). Pridaním čerpadla k existujúcemu zdroju, kotol na tuhé palivo alebo elektrokotol, náklady za vykurovanie veľmi výrazne znížite. Čerpadlo navyše môžete nainštalovať bez väčších zásahov do pôvodného systému. Pre to, aby sa vám tepelné čerpadlo vyplatilo pri rekonštrukcii, je vhodné mať objekt kvalitne zateplený. V chatách a chalupách sú čerpadlá veľmi obľúbené. Ich hlavnou výhodou je možnosť udržiavania stálej teploty objektu, aj keď tam nie ste práve prítomní. Možnosť ovládania cez smartfóny a tablety. Ku Tepelným čerpadlám Mitsubishi Electric je možné dopojiť wifi modul pre vzdialené ovládanie prostredníctvom siete internet. Špeciálne vyvinutý software MELCloud umožňuje ľahkú vizualizáciu a zároveň ovládanie daných klimatizačných jednotiek. Je to ideálne riešenie pre optimalizovanie prevádzky zariadenia aj keď ste mimo domova. Ak vás táto problematika zaujíma podrobnejšie, pozrite sa na: Aké tepelné čerpadlo do chaty a chalupy?

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi