Mimoriadna akcia tepelné čerpadlá držíme skladom za zvýhodnenú cenu až do vypredania zásob.

Aké su výhody tepelného čerpadla

Aké sú výhody tepelného čerpadla?
K tepelným čerpadlám sa čoraz viac obracia pozornosť domácností, ale aj priemyselných a komerčných objektov. Vzhľadom na to, že ide o zariadenia, ktoré ako zdroj tepla využívajú obnoviteľné zdroje energie, sú jednou z možností, ako znížiť emisie zo skleníkových plynov. Tepelné čerpadlá majú veľké množstvo výhod, a to hlavne:

 1. Tepelné čerpadlá môžu slúžiť na viaceré účely – nielen na vykurovanie, ale aj na prípravu teplej vody alebo tiež na chladenie objektov.
 2. Majú nízke prevádzkové náklady, pretože pre svoj chod využívajú obnoviteľné zdroje energie.
  Investície do tepelného čerpadla sa obvykle vrátia počas 3 až 7 rokov Navyše je pri výmene za neekologický zdroj stále možné získať štátnu dotáciu na tepelné čerpadlo, čo znižuje vstupné náklady.
 3. Sú spoľahlivé aj pri nízkych teplotách – pri tepelných čerpadlách typu zem/voda nie je ich využívanie teplotne obmedzené, pri čerpadlách typu vzduch/voda môžeme tepelné čerpadlá využívať pri teplotách prostredia až do -22 °C a tepelné čerpadlá voda/voda je vhodné používať pri teplote vody od +5 °C 
 4. Majú dlhú životnosť – mnohé tepelné čerpadlá dokážu pracovať minimálne 20 rokov bez problémov, ich životnosť je však oveľa dlhšia.
 5. Tepelné čerpadlá môžeme využívať v kombinácii s rôznymi typmi vykurovacích systémov – podlahové, stenové, stropné vykurovacie systémy – rovnako ako so solárnymi kolektormi, fotovoltaikou alebo klasickými vykurovacími systémami.
 6. Väčšinou majú nízke priestorové nároky – pri tepelných čerpadlách odpadá potreba budovania skladu paliva a rovnako tak ho dokážeme vtesnať aj do malých priestorov, len pri tepelných čerpadlách typu zem/voda sú zvýšené nároky na plochu pozemku, kde budú kolektory umiestnené.
 7. Sú vhodné do nových, ale aj rekonštruovaných objektov.
  Vyznačujú sa takmer bezúdržbovým chodom, jednoduchou obsluhou, môžu byť spravované na diaľku.
 8. Životnosť tepelného čerpadla vyjadruje časové obdobie, za ktoré dôjde k jeho opotrebovaniu, prípadne opotrebovaniu jeho komponentov natoľko, že sa stane nefunkčným. Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcej časti, životnosť tepelných čerpadiel je vysoká. Štandardne sa životnosť tepelných čerpadiel stanovuje na 20 rokov, častokrát je ale ich životnosť oveľa dlhšia, preto nie je pre výrobcov problém poskytovať na tepelné čerpadlá oveľa dlhšie záruky ako na iné vykurovacie zariadenia.
 • Zhrnutie na záver
  Tepelné čerpadlá pre svoju činnosť využívajú obnoviteľné zdroje energie, čím prispievajú k znižovaniu emisií. Sú rovnako vhodné ako pre nové, tak aj pre rekonštruované objekty. Majú nízke prevádzkové náklady a dlhú životnosť s vysokou spoľahlivosťou aj pri nízkych teplotách dokážu objekt spoľahlivo nahriať na požadovanu teplotu.Okrem vykurovania zabezpečia aj ohrev vody a chladenia objektov. V prípade, že uvažujete o výbere tepelného čerpadla, využite naše skusenosti a poraďte sa, ktoré riešenie s ohľadom na potreby vašej domácnosti, dispozície obydlia aj klimatické a terénne podmienky pre vás bude to najvhodnejšie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi